Skip to content Skip to footer
Wystawy z lat 2018-2021

Archiwum wystaw czasowych

Oprócz stałych ekspozycji, o olbrzymiej wartości historycznej i materialnej, Muzeum Podkarpackie w Krośnie organizuje co roku szereg wydarzeń kulturalnych i wystaw czasowych. Są to wystawy i wydarzenia, które mają na celu uatrakcyjnić zwiedzającym naszą placówkę. Tutaj zapoznasz się z dorobkiem naszej pracy na przestrzeni wielu minionych lat.

Szlakiem Piłsudskich
Wystawa czynna od lutego do maja 2020. Autorem wystawy czasowej „Szlakiem Piłsudskich” jest dr. Jan Skłodowski . Wystawa została zrealizowana w ramach zlecenia przez Kancelarię Senatu zadań w zakresie opieki nad Polonią i Polakami za granicą.
Afrykańskie podróże
Wystawa czynna od marca do maja 2019 r. Wstęp 1 zł.
Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holocaustu
Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holocaustu
Wystawa „Wszystkie drogi” czynna 29 stycznia 2019 r. towarzysząca prelekcji Bartosza Duszyńskiego z Muzeum Żydowskiego Galicja.
Baner wystawy „Zima, a jak to dawniej bywało”
Zima, a jak to dawniej bywało
Wystawa czynna od 11 grudnia 2018 roku do 10 marca 2019 r.
Baner do wystawy malarstwa - Jan Jankiewicz
Jan Jankiewicz – Malarstwo
Wystawa czynna od grudnia 2018 do lutego 2019 r.
Zmienne przestrzenie pamięci – Paulina Zwolak
W Muzeum Podkarpackim można obejrzeć nową wystawę ZMIENNE PRZESTRZENIE PAMIĘCI Pauliny Zwolak. Ekspozycja jest autorską wystawą prac projektowych oraz artystycznych powstałych na przestrzeni lat 2015-2018. „Tematem moich projektów dyplomowych jest architektura pamięci i pojednania związana z konfliktem polsko-ukraińskim. Obiekty mają na celu przywołanie pamięci o wydarzeniach i przywrócenie godności ofiarom każdej ze stron. Mają opowiadać historię z perspektywy ofiary, stać się drogą do głębszego poznania i samoświadomości. Narracja jest kluczem do zrozumienia opowieści. Przestrzeń jest poświęcona głębszej myśli i idei, umożliwia przeżycie kolektywnej żałoby i oczyszczenie, nie służy jedynie zachowaniu pamięci i przedstawieniu historii. Cykl grafik i rzeźb „Pejzaże” powstał…
Baner do wystawy "Powrót do Niepodległej"
Powrót do niepodległej
Wystawa czynna od czerwca do listopada 2018 r.

hotidea.pl / Muzeum Podkarpackie w Krośnie © 2022. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE.

Skip to content