Skip to content Skip to footer

Wystawy stałe

Muzeum Podkarpackie w Krośnie należy do najciekawszych instytucji muzealnych nie tylko na Podkarpaciu, ale w skali całego kraju. Słynie z największej w Europie kolekcji lamp naftowych. Jego siedziba mieści się na terenie zabytkowego starego miasta, w dawnym Pałacu Biskupim. Idea utworzenia tu Muzeum sięga początków wieku, jednak plany wielu znakomitych krośnian oraz władz miejskich niejednokrotnie krzyżowały doświadczenia wojenne XX w. Dopiero po II wojnie światowej powrócono do realizacji pierwotnych zamiarów. W roku 1950 inicjatywę utworzenia Muzeum podjął krośnieński oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego. Trzy lata później, władze miasta udostępniły na potrzeby Muzeum pomieszczenia w Pałacu Biskupim. Oficjalną datą powstania krośnieńskiego Muzeum jest 22 lipca 1954 r. Od 2000 r. zmieniono nazwę na Muzeum Podkarpackie w Krośnie.

UWAGA!

W związku z trwającymi przygotowaniami nowej ekspozycji archeologicznej  wystawa nieczynna od 14 grudnia 2021 roku do odwołania.

UWAGA!

Ekspozycja w trakcie przygotowywania.
O terminie otwarcia wystawy poinformujemy.

Galeria twórców krośnieńskich

WYSTAWA CZASOWA

Wystawa potrwa od 24 stycznia do końca lutego.

WYSTAWA CZASOWA

Wystawa czynna od 15 maja 2021 do 22 maja 2022 r. Na wystawie prezentujemy zabytki wybrane spośród dziewięciu tysięcy poloników podarowanych placówce przez…

Zobacz więcej

Aktualności

Miejsca

Zwiedzanie

Edukacja

Kolekcje

Księgarnia

Zostańmy w kontakcie

hotidea.pl / Muzeum Podkarpackie w Krośnie © 2022. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE.

Skip to content